Adres:

BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

Bize Ulaşın:

+90212 876 00 57

BERİLEFE YAPI KURUMSAL

Ana sayfa   >   Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz


A ) BERİLEFE YAPI PROJE MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK FALİYET KONULARI

Kat Karşılığı Konut Yapılması
Çok Katlı Konutların Yapılması
Villaların Yapılması
Ticari Projelerin Yapılması
AVM Projelerin Yapılması
Ön Tasarımlı Binaların yapılması
Tarihi Yapıların Rölesinin Yapılması
Yenileme ve Restorasyon
Anahtar Teslim Tadilat İşlerinin Yapılması
Uygulama Projelerin Yapılması
İnşaat Taahhüt İşlerinin Yapılması

B) İNŞAAT PROJELERİ YÖNETİM HİZMETLERİ

Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik, inşaat yapı sektöründe proje yönetim standartlarına uygun olarak her türlü betonarme yapı sistemlerinin; statik projelerinin tasarlanması, statik projelerin çizilmesi ve statik hesaplarının yapılması konusunda hizmet vermektedir. Yapılan çizimlerde ve hesaplarda dünya standartlarına uygun kalite ile üretilmiş mühendislik çözümlerini bulmak ve bunları toplum yararı gözeterek en ekonomik ve en güvenli şekilde tasarlamaktır.

1. Proje Planlama Hizmetleri

Tasarım Yönetimi
Stratejik Proje Planının Hazırlanması
Proje Yönetim Planının Hazırlanması ve Bütünleştirilmesi

2. Proje Gerçekleştirme Hizmetleri

Teklif Alma Süreci Hizmetleri
İletişim ve Açıklık Yönetimi
Teklif Alma Hizmetleri (Ana Yüklenicinin Efor Gösterdiği Süreç)
Sözleşme Yönetimi
Hakediş Kontrolü ve Onayı

3. Proje İzleme Hizmetleri

Günlük İzleme
Haftalık İzleme ve Taşeron ve Tedarikçilerle Görüşme
Maliyet Kontrolü
İş Programı Kontrolü
Proje Planı Revizyonları (gerektikçe)
Aylık İlerleme Raporlarının Hazırlanması
Çevresel Konuların İzlenmesi
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Konularının İzlenmesi

4. Proje Kontrol Hizmetleri

Kaba Yapı İnşaatının Kontrolü
İnce Yapı İnşaatının Kontrolü
Elektrik ve Elektronik Tesisat İşlerinin Kontrolü
Bilişim Teknolojisi İşlerinin Kontrolü
Mekanik Tesisat İşlerinin Kontrolü Kabul

5. Proje Koordinasyon Hizmetleri

Genel Proje Koordinasyonu
Döküman Yönetimi
Projedeki Anlaşmazlıkların Yönetimi
Paydaşların Yönetimi

C ) DEKORASYON İNŞAAT İŞLERİ

Müşteri firmaların hazır satın aldıkları fakat konseptlerine uygun olmayan yapılar ve/veya yapım tarihi eski olup değiştirmek istedikleri yapıları Firmanın isteklerine ve modern inşaat tekniğine uygun olarak yeniden tasarlanıp projelendirilir. Tasarım aşaması tamamlanıp müşterimiz tarafından onaylanan projelerin tarafımızdan imalatına geçilir. İmalatın her aşaması büyük bir titizlikle denetlenip tasarıma tam uyumu sağlanır.

D ) İÇ MİMARİ TASARIM Ve İMALAT İŞLERİ

Firmamız, sanayi yapılarının prestij binaları olan idari ve sosyal tesislerinin, yatırımcı firmanın konseptine uygun olarak iç mimari tasarımını hazırlar. Tasarımların hazırlanması esnasında tasarımda yer alan her malzemenin yerli yabancı bütün alternatiflerini inceleyerek uygun olanları müşterimizin seçimine sunar. Seçilen malzemelerin tasarıma uygun üretilmesini sağlar ve denetler. Üretimi tamamlanan malzemenin, büyük bir titizlikle montajının yapılmasını sağlar.

E ) DEPREM İÇİN YAPI GÜÇLENDİRME İŞLERİ

Firmamız, konutlarda, sosyal tesislerde, sanayi yapılarında olmak üzere; Güncellenmiş yeni inşaat yönetmeliğinden (Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik) önce yapılmış yapıların, yeni yönetmeliğe uygunluğunun proje üzerinden denetlenmesi, Yapıların taşıyıcı sistemlerinin test uygulamalarının yetkili kurumlarca yapılmasının sağlanması, Taşıyıcı sistemin yetersiz bulunması durumunda, güçlendirme projelerinin hazırlanması ve bu projelere uygun güçlendirme inşaat imalatın yapılması, İşlerini uzun süredir başarıyla yapmaktadır.

F ) İNŞAAT HİZMETLERİMİZ

Sağlam temeller üzerine kurulan ve yapı sektöründe önemli yere sahip olan Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik ,her türlü arsalarınıza deneyimli teknik ekibiyle kaliteli, modern, depreme dayanıklı ve estetik olarak oluşturduğu projeleri başarılı bir şekilde anahtar teslimi olarak sonlandırmanın her zaman gururunu yaşamaktadır. Yaptığımız projelerde sadece bir bina değil kaliteli bir yaşam alanı oluşturmaya çalışılarak, yapılara hayat veren bir anlayışla ve her türlü ayrıntının düşünüldüğü yeni bir 'yaşam alanı' inşa ediyoruz…

Özellikle konut yapıları konusunda deneyimli inşaat mühendisi ve mimarlarımızın kontrolünde çalışan inşaat ekiplerimiz, disiplinli ve düzenli çalışmalarıyla iş programında belirlenen süreler içerisinde, taahhüt ettiğimiz işleri standartlara ve projelerine uygun en son inşaat teknikleri kullanılarak yapmaktadırlar.

Yapılacak işin büyüklüğüne ve teknik özelliklerine uygun her türlü inşaat malzemesi , ekipman ve iş gücü, işin gecikme olmaksızın sürdürülmesi için şantiyeye ulaştırılmaktadır.

Şantiye yerleşimimiz iş güvenliği ve işçi sağlığına uygun şartlarda hazırlanıp çalışanların yaşam ve çalışma şartları güvence altına alınmaktadır.

Çalışmalarımız esnasında çevre ile ilgili şartlar kontrol edilip, gerekli önlemler alınarak çevre düzeninin yapılan işten olumsuz etkilenmemesine maksimum özen gösterilmektedir.

Yükleniciliğini üstlendiğimiz inşaat işlerine ait mimari ve statik projeler tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu da inşaat yatırım maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlamaktadır.

Firmamız birçok alanda gerçekleştirdiği projeler ile, yerel ve uluslararası inşaat standartları ve İş kanunları konusunda edindiği bilgi ve tecrübe sayesinde her koşulda iş yapma kapasitesi ve kabiliyeti ile birçok alanlarda hizmet üretmektedir. Mühendis ve işletme kökenli firmamız projelendirme, yönetimi, yapımı, kalite kontrol ve işi zamanında teslim edilmesi süreçlerinde son derece başarılı hizmet sunmaktadır.

Kaliteli ve güvenilir proje üretimi ile çözüm ortağınız olacak Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik aynı zamanda inşaat sektörünün her aşamasında ve her proje için yerel ve/veya uluslararası standartlara uygun danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Firmamız hem projelendirme hem de uygulama tarafında bulunmasının getirdiği deneyim ve bilgi birikimi, Danışmanlık ve Proje Yönetim konusunda uzman kadrosuyla eksiksiz bir hizmet vermektedir.

Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik, Danışmanlık ve Proje Yönetim faaliyetleri konusunda, maliyet kontrolü, zamanlama, kalite güvencesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği, taşeronların etkin bir şekilde denetlenmesi ve inşaat malzemesi satın alımında fiyat avantajlarından yararlanılması bulunmaktadır.

Hizmet Kapsamımızda

Mühendislik
Danışmanlık
Proje Yönetimi
Yapı Denetim Hizmeti
Şantiye Yönetimi
Kontrol Hizmetleri
Tasarım
EKB(Enerji Kimlik Belgesi)

Bir Yapının Danışmanlığı

Sözleşme evrakı düzenleme ve teklif değerlendirme
Proje Tasarımı (Mimari, Statik, Mekanik ve Uygulama Projelerin hazırlanması)
Yapı Denetiminin seçilmesi
Yapım için gerekli İzinlerin ve Ruhsatların alınması
Kontrol Teknik Ekibin (Şantiye Şefi) Ayarlanması
İş Programının Yapımı ve Takibi
Maliyet Analiz Hesaplarının Yapılması
Şantiye için gerekli teknik uygulama ekiplerin ayarlanması
Malzeme Seçimleri ve Şartnameler
Şantiye Yönetimi ve Kontrolü
Taşeronların etkin bir şekilde denetlenmesi
Metraj ve Keşiflerin Yapılması
Gerçekleştirilen Projenin Yönetimi, İşletim ve Enerji verimliliğinin optimizasyonu
Projenin anahtar teslim inşa ve tefrişi

Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik, inşaat yapı sektöründe proje yönetim standartlarına uygun olarak her türlü betonarme yapı sistemlerinin; statik projelerinin tasarlanması, statik projelerin çizilmesi ve statik hesaplarının yapılması konusunda hizmet vermektedir.

Yapılan çizimlerde ve hesaplarda dünya standartlarına uygun kalite ile üretilmiş mühendislik çözümlerini bulmak ve bunları toplum yararı gözeterek en ekonomik ve en güvenli şekilde tasarlamaktır.

Tasarım
Yeni Bir Yaşam…

Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına etkili çözümler üretmektir. Bunun için işe, ihtiyacı belirlemek ve doğru analiz etmekle başlarız. Kapsamlı analizin sonucunda doğru ve efektif çözümü üreterek tasarımlarımızı yönlendiriyoruz. Klasik, ağır, modern, ferah… Böylece mekanın tasarımı planlama ve yaratıcılık esaslarına dayalı olarak başlıyor ve doğru uygulamayla sonlanıyor. 3d modelleme yardımıyla tasarımın uygulanmış halini daha uygulama süreci başlamadan görme ve müşterimize sunma imkanına sahibiz.

Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren Berilefe Yapı Proje Müşavirlik Mühendislik profesyonel ekibiyle zamanında teslim edilmek üzere tasarımlarınızı uygulamaktadır.

Uyguladığımız ve uygulayacağımız projelerimizde işçiliğimizden ve kalitemizden hiçbir zaman ödün vermeden sizlere çağdaş, ekonomik, fonksiyonel ve estetik mekanlar tasarlayıp sizlerin kullanımına sunmak temel prensibimizdir.

Top